Nepal je nadomak cilju – udvostručenju broja tigrova na svojoj teritoriji do 2022. godine, izjavio je u sredu premijer te države, K.P. Sharma Oli, ali malezijska vlast upozorava na to da su u njihovoj zemlji te divlje životinje prošle najgore jer u divljini preživljava manje od 200 podvrsta malezijskog tigra.
– U potpunosti smo posvećeni globalnom cilju koji bismo želeli da ostvarimo do 2022.”, objavio je Oli povodom obeležavanja Svetskoga dana tigrova, čija je svrha da se podigne svest o značaju očuvanja ove životinjske vrste.
OVO JE LJUBAV: Dečak psu stavlja masku na lice kako bi ga zaštitio od korone! (VIDEO)
POGLEDAJTE BONUS VIDEO SA PETFACE YOUTUBE KANALA:
NAŠAO JE POSEBNE PRIJATELJE: Milo zna šta znači bezrezervna ljubav! (FOTO)
Malezija je među zemljama u kojima su tigrovi prošli najgore. Lokalne vlasti procenjuju da u toj zemlji u divljini živi manje od 200 podvrsta malezijskog tigra.
WWF je u sredu upozorio da najveću prietnju malezijskim tigrovima predstavlja postavljanje zamki, čiji je cilj ispuniti sve veću potražnju za delovima tela ovih životinja koji se koriste u tradicionalnoj kineskoj medicini, premda je Svetski savez udruženja kineske medicine (WFCMS) objavio da nema nikakvih naučnih dokaza o medicinskoj učinkovitosti praha od tigrovih kostiju.
Uprkos tome, verovanje kineskog naroda u takvu metodu lečenja i dalje je aktuelno, a trgovina navedenim delovima u Kini je još uvek dosta unosan posao.